پادری

پادری ارزان چه پادری است؟

پادری ارزان، این روزها با توجه به تورم و گرانی بازار، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در حقیقت همه به دنبال یک پادری خوب و با کیفیت ولی با قیمت ارزان و مناسبند. انواع پادری در طرح‌ها و جنس‌های متنوع تولید و عرضه می‌شوند. پادری‌ها به لحاظ کاربرد نیز متفاوتند.

انواع پادری:

پادری‌های ساده

پادری‌های ساده به پادری‌های گفته می شود که خلاقیت و ظرافت خاصی در طراحی آن بکار نرفته است و چهره عمومی تری دارد. مثل پادری فرش، پادری گبه، پادری گلیم و …

این پادری‌ها با آنکه به خود خود ارزش هنری دارند، اما ابعاد کوچکتری از فرش، گلیم و گبه اند. در نتیجه از نظر مخاطب نو آوری خاصی در آن وجود ندارد.

پادری گبه چهل تکه

پادری فانتزی

پادری فانتزی به پادری‌هایی گفته میشود که در طراحی، رنگ‌بندی، شکل و حتی جنس نو آوری و خلاقیت به کار رفته و چهره فانتزی‌تری داشته باشند. تنوع طرح و رنگ در این نوع پادری‌ها بسیار بیشتر است.

پادری فانتزی

انواع پادری از لحاظ کاربرد

پادری آشپزخانه

پادری‌هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند، باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشند. این قالیچه‌های کوچک عموما جلو اجاق گاز و سینک ظرفشویی پهن می‌شوند. از این رو مدام در تماس با آب و روغن هستند. بنابراین خیلی زود کثیف شده و نیاز به شستشو دارند. اگر کیفیت و استحکام خوبی نداشته باشند قطعا خیلی زود پاره می شوند.

پادری آشپزخانه

پادری‌های حمام و سرویس بهداشتی

پادری حمام و سرویس بهداشتی به دو گروه پادری های داخلی و خارجی تقسیم می شوند.

نوع داخلی پادری حمام و سرویس بهداشتی

پادری‌های داخلی در داخل سرویس یا حمام پهن می‌شوند و عموما از جنس پلاستیک می‌باشند. زیرا مدام در تماس با آب هستند. از آنجایی که پادری‌های داخلی بیشتر اوقات خیسند، حتما باید از یک جنس ضد آب تولید شوند تا پوسیده نشوند. همچنین آنها را مشبک میسازند تا موجب سرخودگی نباشند.

پادری داخل حمام

نوع خارجی پادری حمام و سرویس بهداشتی

پادری خارجی سرویس بهداشتی و حمام جلوی در ورودیشان و خارج از محیط سرویس پهن می شود. این پادر‌ی ها وظیفه دارند، رطوبت اضافه را از پای شما بگیرند. از این رو باید پرزدار باشند. این پادری های پرزدار می‌تواند از نوع پادری‌های ساده و فانتزی باشد. اما با توجه به کاربرد آن، هر نوع پادری فانتزی برای این منظور مناسب نیست.

پادری خارج از حمام

پادری‌های اتاق خواب

پادری‌های اتاق خواب عموما کنار تخت خواب قرار می‌گیرند. فانتزی ترین پادری‌ها مناسب اتاق خوابند. چون به میزان کمتری با رطوبت و آلودگی‌ها در ارتباط است. کاربرد این پادری‌ها این است که وقتی از تخت خواب خارج می‌شوید، پای شما با سطح زمین تماس ندارد. بلکه سطحی گرم و نرم را لمس می کند. این موضوع باعث می شود احساس سرما نکرده و حس آرامش و بهتری را تجربه نمایید.

پادری‌های جلوی در ورودی

پادری‌های جلوی ورودی پر استفاده ترین نوع پادری‌ها هستند. قطعا جلو هر واحد مسکونی، پله های واحدهای ویلایی، جلو در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها و بیشتر اماکن اداری یک پادری دیده می‌شود. این پادری‌ها، مانع از ورود خاک، آلودگی و رطوبت زیر کفش به فضای داخل می‌شود. همچنین از اینکه هنگام خروج از منزل و پوشیدن کفشها، پایتان را روی زمین آلوده خارج از منزل بگذارید، جلوگیری می کند.

پادری جلوی ورودی

قیمت پادری‌ها

  • پادری‌ها نیز همانند سایر ملزومات و کالاها، بر اساس جنس، طرح، ابعاد، کیفیت و قیمت تمام شده برای تولید، قیمت گذاری می شوند. قطعا عواملی چون، استحکام، نوع بافت، کیفیت جنس، فانتزی یا ساده بودن، کاربرد و دستباف یا ماشینی بودن در تعیین قیمت پادری ها نقش دارند.
  • برای خرید یک پادری ارزان این موارد را بدانید:
  • پادری‌هایی که به صورت دستباف تولید می شوند، گرانتر از نوع ماشینی هستند. فرقی نمیکند از جنس فرش باشد یا گبه و گلیم. مهم این است که بافت آن با دست هنرمندان بافنده بوده است یا به صورت صنعتی بافته شده است.
  • هر چه کیفیت و جنس ماده اولیه تولید کننده پادری بهتر باشد، آن کالا گرانتر است.
  • پادری گلیم از پادری فرش و پادری فرش ماشینی از پادری فرش دستباف ارزانتر است. پادری‌های ماشینی از الیاف مصنوعی مثل اکرلیک تولید می شوند.
  • پادری‌های ساده جزو پادری ارزان تر از پادری‌های فانتزی هستند. هر چه پادری‌تان فانتزی تر باشد قیمت بیشتری دارد.
  • پادری‌های چهل تکه قالیچه های کوچک شبیه فرش چهل تکه هستند. این پادری ها عموما جزو پادری‌های دستباف و فانتزی محسوب میشوند. ولی به عنوان پادری ارزان قیمت شناخته نمیشوند.
  • پادری‌های گبه و گلیم نیز این روزها به عنوان پادری‌های فانتزی در نظر گرفته می شوند. از این رو قیمت پادری‌های طرح سنتی نیز افزایش یافته است.
  • پادری‌هایی که کفه یا زیره آستر و چرم دارند گرانتر از نوع بی آستر هستند.

استر کفه پادری

این نکته را به هنگام خرید یک پادری ارزان در نظر بگیرید:

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تورم بازار، قیمت پادری‌ها رنج ثابتی ندارند. و البته همه فروشگاه های فروش فرش و پادری نیز انصاف به خرج نمیدهند. از این رو برای خرید یک پادری ارزان ولی با کیفیت باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

هیچ ارزانی بی دلیل نیست. پادری ارزان همیشه کیفیت مطلوبی ندارد. استفاده از مواد اولیه بی کیفیت هزینه تولید کمتری دارد. در نتیجه ارزانتر فروخته می شود. اما طول عمر این پادری‌ها کم است و خیلی زود تغییر رنگ می دهند یا پوسیده می شوند.

ساده کارپت یکی از مراکز تولید و فروش انواع پادری‌های جذاب است که بر اساس انصاف کالای خود را می فروشد. انواع پادری ارزان و قیمت مناسب در طرح ها و رنگ‌های مختلف در ساده کارپت به فروش می‌رسد. برای خرید و مشاوره با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *