اکسسوری, رانر

رانر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

رانر یک اکسسوری مهیج و جذاب است که نقش مهمی در سبک دکوراسیون دارد. سالهاست که استفاده از رومیزی های بلند که لبه های نزدیک سطح زمین آویزان می ماند، به سر آمده. امروزه سبک دکوراسیون، چه مدرن باشد و چه سنتی و کلاسیک، تغییر کرده و چهره ای جدید به خود گرفته است.

رانر در تعریف همان رومیزی محسوب می شود. اما با چهره ای کاملا جدید و متفاوت. عرض آنها خیلی کم است و تمام سطح میز را نمی‌پوشاند. اگر سطح میزتان خیلی شیک و زیباست، حیف است تمام آن را با پارچه و رو میزی بپوشانید. رانر می تواند بهترین دیزاین برای میز شما باشد. اندازه تقریبی رانرها معمولاً به صورت تقریبی تقریبی 50  * 170 سانتی متر است. البته این ابعاد متغییر است و برای انواع میزها در سایزهای مختلف، رانر وجود دارد.

رانر روی میز شیشه ای

این رومیزی های عریض را می توان به تنهایی یا همراه با رومیزی بر روی میز پهن کرد. اما بهتر است روی میزهای چوبی یا رزین شده که زیبایی سطح میز بسیار مهم است، رانر را به تنهایی استفاده کنید تا جلوه میزتان بیشتر شود.

از رانر در کجا استفاده می شود؟

رانر را بر روی میز ناهارخوری، میز پذیرایی، بوفه و کنسول، میز تلویزیون و برخی از دسته های مبل پهن می کنند. البته در همه اینها مدل این کالاها را نیز باید در نظر گرفت.

جایگاه رانر

ویژگی رانر

  • نسبت طول رانر به عرض آن خیلی زیاد است.
  • ابعاد آن متفاوت است و طول آن می تواند بلند تر یا کوتاه تر باشد.
  • ضخامت آن زیاد نیست و حد اکثر تا 4 میل میرسد.
  • در طرح ها و نقشها مختلف مدرن و سنتی تولید می شود.
  • ایجاد حس لطافت و ست شدن با سایر المان ها و عناصر دکوراتیو.
  • طرح و نقش روی پارچه های رانر باعث ایجاد عمق و حالت بصری دل نشینی برای میز می گردد.

انواع رانر

کاربرد رانر

رانرها رومیزی های جذابی هستند که زیبایی میزهایتان را پنهان نمی کنند. بلکه اکسسوری هایی هستند که زیبایی را چند برابر می کنند. همانطور که پنجره بدون پرده نمای زیبایی ندارد و آویزان کردن پرده به آن جلال می بخشد، میزها هم بدون رومیزی چهره ی جذابی نخواهند داشت. حتی اگر زیباترین طرح چوب را به خود اختصاص داده باشند. این رومیزی های کم عرض تکمیل کننده شکوه میز و دکوراسیون شما خواهند بود.

شما می توانید یک رانر را در جهت طول میز و یا 2 رانر را در دو طرف میز پهن کنید. بدین صورت می توانید فضایی مدرن و تعریف شده برای چیدمان سایر اکسسوری های دکوراسیون مثل گلدان، شمعدان و … ایجاد کنید.

کاربرد رانر

برای برای خرید رانر به این نکات توجه کنید:

  • جنس

جنس پارچه ای که رانر از آن تولید شده، بر روی دکوراسیون شما اثر گذار است. پیش از خرید آن به جنس میز خود توجه کنید. برای میزهای چوبی، فلزی و سرامیکی رانرهایی از جنس پارچه های کرباسی، کتان و تور مناسب است. اما اگر میز مد نظرتان از جنس شیشه یا لاک باشد، می توانید از رانرهایی با جنس ساتن، اورگانزا و … استفاده کنید.

برخی رانرها به هر نوع میزی می آیند. مثل رانرهایی از جنس ابریشم، رانرهای ترمه، کار شده و پولک دوزی شده و رانر فرش.

رانر فرش

  • سبک و طرح های رانرها

1- رانرهای ترمه اصالت اصفهان و یزد هستند که با طرح بته جقه آنها را می شناسیم. این رانرها به میز و فضای شما یک سبک دکوراسیون سنتی می بخشد. انواع ترمه از جمله: اتابکی، کشمیری، زمردی،‌ یزدی، چهرقدی و راه راه که در بافت خود ابریشم هم دارند. این رومیزی ها برای میزهای شیشه ای و چوبی مناسبند.

رانر ترمه

2- رانرهای ابریشمی سبک اشرافی تری دارند. کل پارچه از الیاف ابریشمی بافته می شود و جز پارچه ها و رومیزی های گران محسوب می شود. این رانرها برای دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسبند.

3- رانرهای کتان، ساتن، کرباسی روی میزهای چوبی در دکوراسیون کلاسیک فوق العاده است.

4- رانرهایی که طرح های مدرنتری دارند را برای دیزاین و دکوراسیون مدرن انتخاب کنید. این رانرها عموما از پارچه های مات تولید می شوند.

5- رانرهای ساده و تک رنگ، انتخاب خوبی برای دکوراسیون ‌های مینیمال و مدرن هستند.

رانر ساده

6- رانرهای مخمل، سبکی اشرافی به میز شما می دهند. این رانرها با توجه به طرح پارچه می توانند برای هر نوع سبک دکوراسیونی مناسب باسند.

7- رانر فرشها، رومیزی های جدیدی هستند که همانند فرش دستباف بافته می شوند. این رومیزی ها سبک نوین و ایده ای خلاقانه برای دکوراسیون است.

8- برخی از رانرها با هر نوع طرح و جنسی، در گوشه های خود منگوله دارند. این منگوله ها سبک فانتزی به دکوراسیون شما می دهد.

رانر منگوله دار

 9- رانرهای فانتزی، سبک جدیدی هستند که رانرها را از یک مستطیل ساده، به طرحی فانتزی تغییر می دهد.

رانر فانتزی

  • رنگ

رنگ رانری که انتخاب می کنید بسیار مهم و تاثیرگذار است. در حین خرید آن، به رنگ میز، رنگ محیط، رنگ مبلمان، کوسن ها و حتی رنگ پرده ها توجه کنید. رومیزی شما می تواند تکمیل کننده دکوراسیون محیط شما باشد. همخوانی آن با سایر المانها بسیار مهم است.

رانر را چگونه بچینیم؟

1- همانطور که گفتیم رانرها رومیزی هایی با طول زیاد و عرض کم هستند. اما در سایزهای مختلف تولید می شوند. با توجه به ابعاد میز  می توانید رانرها را به صورت متفاوتی بچینید. مثلا یک رانر را در طول میز به صورت درازا پهن کنید. همچنین می توانید 2 یا چند رانر کوتاه را به صورت عرضی و با فاصله ای معین نسبت به هم پهن کنید. می توانید رانر را روی مبلهایی که دسته پهن دارند، نیز پهن نمایید.

چیدن رانر

2- رانرها را به صورت کج , و ضربدری نیز روی بعضی از میزها پهن می کنند.

رانر کج

3- می توانید رانر و رومیزی را در کنار هم استفاده کرده و یا رانر را روی رومیزی پهن کنید. اما توجه داشته باشید این دو باید همدیگر را تکمیل کنند. تشابه رنگی نداشته باشند وگرنه چیدمان شما به چشم نمی آید. بهتر است یکی از آنها روشن و دیگری تیره باشد. یا نسبت به هم رنگ مکمل باشند.

رانر رومیزی

4- از رانرها می توانید به عنوان دیزاین روتختی نیز استفاده کنید.

رانر روتختی

5- رانرها را بر روی بوفه، کنسول، جلو شومینه، استند و …. نیز می توانید پهن نمایید.

رانر کنسول

6- می توانید روی رانر یا کنار آن از اکسسوری هایی مانند گلدان، شمعدان، کتاب، ریسه و اکسسوری های فانتزی استفاده کنید.

اکسسوری رانر

رانر فرش

رانر فرش یک نوع رانر است که نسبت به سایر رانرهای پارچه ای ضخامت بیشتری دارد. این رانرها، در حقیقت همان فرش هستند که در ابعاد رانرها بافته شده اند.

از انواع فرش می توان برای تولید رانر استفاده کرد. جنس آنها، فرش دستباف، گبه، گلیم و حتی فرش وینتیج می تواند باشد. از این رو ممکن است جزو فرش های پشمی یا فرش کرکی باشند. رانر فرش های ظریفتر عموما از فرشهای ابریشمی هستند. حتی می توان رانری همانند فرش چهل تکه داشته باشیم و با تکه های فرش یک رانر جذاب تولید کرد.

رانر فرش

از این رومیزی های جذاب، بر روی هر نوع میز و برای هر سبک دکوراسیونی می توان استفاده کرد. ساده کارپت، تولید کننده انواع رانر فرش، سبد فرش، پاف و اکسسوری های فانتزی از جنس فرش است و می توانید با یک تماس یا از طریق همین سایت رانر فرش مورد علاقه‌تان را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *