انواع پادری

انواع پادری ها، جزو اکسسوری های فرش محسوب می شوند. پادری‌ها علاوه بر حفظ بهداشت و پاکیزگی، در دکوراسیون محیط نیز نقش مهمی دارند. قطعا همه ما، پادری‌ها را جلود در ورودی، در حمام و سرویس بهداشتی و حتی در آشپزخانه دیده ایم. این فرش های کوچک، کارایی های بزرگ دارند.

هر کدام از این زیر اندازها، با توجه به جنس و طرحی که دارند، در فضای خاصی از محیط به خصوص منزل استفاده می شوند. زیرا کارایی آنها با هم متفاوت است. به عنوان مثال، پادری حمام و سرویس بهداشتی، برای جلوگیری از انتقال رطوبت به سایر قسمت های منزل است.

انواع پادری ، مناسب برای چه فضاهایی هستند؟

خیلی مهم است که بدانید، از یک پادری چه انتظاری دارید و از آن برای کدام قسمت منزل می‌خواهید استفاده کنید. در واقع هدف شما تعیین کننده جنس و ابعاد آن است. به عنوان مثال پادری جلو در ورودی باید پرزدار باشد تا با جذب خاک اضافه کف کفش ها یا رطوبت همراه کفش، از ورود خاک و آلودگی به داخل منزل جلوگیری کند. همچنین، از آنجا که پا خور روی آن خصوصا با کفش بسیار است و مرتب باید تمیز شوند، مقاومت بالایی نیز میبایست داشته باشد.

برای انتخاب انواع پادری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در بازار، انواع پادری را خواهید دید. برای انتخاب پادری نباید فقط به مدل آن توجه کرد. بلکه این نکات را نیز باید در نظر بگیرید:

  1. اندازه و ابعاد پادری را متناسب با فضای مورد نظرتان انتخاب کنید. پادری کوچکتر از فضای شما نباشد. زیرا کارایی کافی را ندارد. چهره نازیبایی هم به فضای شما خواهد داد. همچنین پادری بزرگتر فضای بیشتر و غیر استانداردی را اشغال می کند که چهره زیبایی ندارد و دکوراسیون شما را خراب می کند.
  2. به جنس و کیفیت پادری توجه کنید. برخی پادری ها به علت کیفیت بد الیاف، یا نوع رنگرزی، خیلی زود رنگ خود را از دست می دهند.
  3. با توجه به کاربرد پادری، به جنس پادری، مقاومت و استحکام در برابر رطوبت، پا خوری، خاک، شوینده‌ها و پرزدهی آن توجه کنید.
  4. رنگ پادری را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید. به عنوان مثال پادری های جلو ورودی، باید رنگهای تیره و چرک تاب داشته باشند. زیرا، به صورت مداوم با خاک در ارتباطند و همیشه چرک دیده می شوند.
  5. برای ادامه، مقاله انواع پادری را مطالعه کنید.
فهرست
0
سبد خرید