مبلمان

انواع مبلمان بخشی از دکوراسیون منزل است که تاثیر بسیاری در زیبا سازی محیط دارند. هرچند این تجهیزات به تنهایی نیز می توانند، تاثیر گذار باشند. اما اکسسوری های جانبی دکوراسیون مثل انواع کوسن، رانر و رومیزی، انواع فرش و پادری و …. در تکمیل این زیبا سازی موثر اند.

مبلمان تقریبا از قرن 15 میلادی ظهور پیدا کرد. در قرن ۱۸ میلادی مبلمان حجیم و پر زینت، بخشی از معماری و اماکن مذهبی بود. مبل ها ترکیبی از قطعات پیش ساخته شده چوبی و پارچه هستند که بر اساس الگویی به یکدیگر متصل می شوند.

انواع مبلمان برای منزل

مبلمان راحتی

این نوع مبل برای رفع خستگی روزانه مناسب است. با نشستن و تکیه دادن بر روی آن حسی سرشار از راحتی پیدا می کنید.

مبلمان کلاسیک

مبلهای استیل حالتی اشرافی و سلطنتی دارند. مناسب افرادی است که از طرفداران سبک کلاسیک هستند. این سبک مبل نقش و نگارهای خاصی دارند که با دست طراحی شده است.

مبلمان استیل

مبلهای استیل عموما منبت کاری بیشتری نسبت به مبل کلاسیک دارند. این سبک مبل، مناسب خانه های بزرگ و پر زرق و برق است.

مبلمان سبک اداری

این مبل ها به مجموعه ای از میز و صندلی هایی گفته می شود که در بخش های مختلف شرکت ها از جمله اتاق کنفرانس، اتاق کارکنان، اتاق مدیریت، سالن انتظار و سایر قسمتها استفاده میشوند.

وقتی به گذشته و تارخ صنعت ساخت و ساز و استفاده ازمبلها نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که این صنعت چه صنعت پویا و جدی است. در حال حاضر صنعت تولید مبلمان و مصنوعات چوبی به یکی از مهم ترین شاخه های صنعتی مولد اشتغال و ثروت در درون کشورهای در حال توسعه و نیز یکی از شاخه های مهم تجارت بین الملل تبدیل شده است. رشد و توسعه این صنعت می تواند به عنوان موتور توسعه بخش عظیمی از صنایع مرتبط و وابسته مبلمان یک کشور عمل کند و تاثیر بسزایی در افزایش تولید ناخالص داخلی آن کشور داشته باشد.

فهرست
0
سبد خرید